RGB

Restoran Aydınlatma Projeleri

restoran aydinlatma projeleri

Restoran aydınlatması denince birçok dikkat edilmesi gereken koşul gelmektedir akla, bunlar pazarlama tekniklerinden tutun, restoranın bakım ve temizliğinde kullanılması ve ihtiyacı doğuran aydınlık seviyelerine cevap vermesi gerekir. Özellikle “fine dine” bir restoran aydınlatması yapıyorsanız hem mimari çizgiye hem müşteri konforuna uymalısınız hem de tüm bunları geride bırakıp restoranın bakım zamanında çalışanlar için konforlu bir aydınlatma seviyesi sunmanız gerekmektedir.

Fast food denince akla ucuz, hızlı yemek yenmesi hedeflenen ve beyaz ışığın egemen olduğu restoranlar gelir. Beyaz ışık ucuz algısını oluşturan bir renktir. Eğer ekonomik segmentte ürünlerin satışının yapıldığı bir markete gidiyorsanız, soğuk beyaz (6500K) ışık tonlarının hâkim olduğu ve yüksek ışık seviyesine sahip bir ortamda insanın algısı ucuz ürün yönünde oluşmaktadır. Bu fikrin aksine; düşük seviyeli bir aydınlatma müşterilerin daha uzun oturmasını sağlamaktadır. Loş ışık hem rahatlatıcı hem de romantik bir ortam sağlamaktadır. Sadece masanızın aydınlatıldığı ve birlikte yemek yediğiniz kişi ışık ile izole edildiğinde, size özel bir ortam yaratılır. Hem daha özel hem de sıcak ışık ile müşteriler kendilerini konforlu bir ortamda hissederler. RGB Aydınlatma olarak her konseptte restoran iş ortaklarımızla uzun toplantılar sonucunda konseptlerine uygun; hem görsel hem de teknik aydınlatmayı sağlayan ürün ve uygulamaları gerçekleştirerek, hem iş ortaklarımızı hem de kendimizi her yeni projede bir ileri seviyeye taşımak için çalışıyoruz.

Loş, sıcak ve konforlu ışığı oluşturabilmek için kullandığımız özel dimmer sistemleri, optik sistemler ve dekoratif aydınlatma çözümleri ile yaptığımız kurulumların hem müşteri memnuniyetini arttırdığı hem de uzun yıllar boyunca kullanıldığını müşterilerimizden geribildirim olarak almak bize gurur veriyor. Bir restoranda kullanılan ürünlerin kalite bakımından teknolojinin getirdiği en üst seviyede olması beklenmesi gerekmektedir, aksi taktirde müşterilerin dolu olduğu, en yoğun saatte sönen bir aydınlatma sisteminin, veya istenilen ışık seviyesine getiremediğiniz ve adeta bir fast food restoran görünümü alan restoranınıza teknik bir ekip bulup onu dakikalar içerisinde çözüme kavuşturmanın pek de göze alınmaması gereken bir risk olduğunu, ve bunun yerine hem fiyat hem de kalite anlamında performansı yüksek RGB Aydınlatma ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz.

Müşteri memnuniyeti ve “fine dining” konsept uyumunu göz önüne aldığımızda en başarılı projelerimiz arasında yer alan uzak doğu mutfağını Ankara ile buluşturan başarılı restoranlardan Quick China projemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Hem uzak doğu kültürünü yansıtan iç mimari konsepti hem de bu konsepte uygun aydınlatma ürünlerinin üretimi, optik özellikleri proje için özel olan dar açılı LED aydınlatma ürünlerinin kullanıldığı ve istenilen ürünleri günün, hava koşullarının, müşteri sayısının göz önünde bulundurularak her seferinde hassas bir şekilde ayarlanabilen dimming opsiyonları ile konforlu ve kaliteli bir aydınlatmayı deneyimleme şansı sağlanmıştır.

Restoranların müşteri yokken, temizlik, bakım ve yemek pişirme alanları da yapılan konsepte uyumlu olması gerekmektedir. Yüksek ışık almayı hedefleyerek, konsepti kolayca bozabilen projektör, yüksek tavan aydınlatması veya downlight spot grubunun yerleştiği bir manzara pek de konseptinize uymayacaktır. Hem projenin konseptini bozmadan hem de kullanılan minimal tasarıma uygun yüksek verimlilikte spot grubunu da konsepte yerleştirmek bir diğer dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Müşterilerimiz ile istişare ederken yanlış bilinenler arasında dimlenebilir LED var mıdır, yüksek ışık için büyük ürünler mi kullanmak gerekir gibi konularda konforlu aydınlatmayı sağlayacak ürünlerin yanlış bilinen bilgiler doğrultusunda kullanılamadığını fark ettik. Bu konuda da ürünler kısmında sizlere hangi ürünlerin hangi tip projelerde kullanıldığı konusunda bilgi vermekteyiz.

Restoran Aydınlatmasında başlıca kullanılan ürünleri ve amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Sarkıt Aydınlatma – Tavandan kopartılmış bir sarkıt aparatı yardımı ile, dekorasyona uygun çizgide seçilen ve genelde bar tezgahlarına, yemek masalarına, bekleme alanlarına, kısaca mekânsal ayrımı yapmak adına kullanmak istediğiniz her türlü alanda konsepte uygunca seçilebilen ürünler olarak sınıflandırılmaktadır.
  • Avizeler – Özel yemek odalarında, konsept alanlarda veya giriş bekleme alanlarında müşterilere dekorasyonunuz konusunda ilk izlenimi yaratmak için kullanılır.
  • Ray Spotlar – Sınırsız, uç uca ekleyebileceğiniz ray üzerine birçok farklı işlevleri ve farklı dekorasyon uyumları yaratabileceğiniz ve birden, üç kademeye kadar farklı aç/kapa senaryoları ve bunlara ilaveten yönlendirilebilir, Dali dimlenebilir ray spotlar ile ortamın ışık düzeyini ayarlayabileceğiniz ray ürünleri kullanılabilir.
  • Sıva Altı Spotlar – Tavan içerisine gömülerek uygulama yapılan bu aydınlatma tarzı düşük sarfiyatlı dar açılı ürünlerden, yüksek ışık verimliliğine sahip, ürünler genel aydınlatmayı sağlamak için kullanılabilir.
  • Aydınlatma, restoran tasarımının son derece önemli bir parçasıdır. Farklı aydınlatma türlerinden doğal ışığın doğru kullanımı ile akıllı aydınlatma sistemlerinin kombinasyonuna kadar bir çok seçenek ile konsepte uygun aydınlatma sistemi oluşturabilirsiniz.

RGB Aydınlatma olarak 30 yılı aşkın tecrübemiz ile ücretsiz restoran aydınlatma projelendirmesi kampanyalarımız ile müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Garantili kurulum, kaliteli malzeme kullanımı ile sektördeki rakiplerimizden ayrılıp, tüm entegrasyon sürecinde ve sonrasında uzun yıllar müşterilerimize destek vermeye devam ediyoruz. Ücretsiz restoran aydınlatma fırsatından yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×